poniedziałek, 3 czerwca 2013

Symbole w filmie. Kod da Vinci.


Róża Tudorów bądź Róża Lutra – jest to jeden z elementów heraldycznych dynastii Tudorów. Wyeksponowany na tle innych elementów dzięki tzw. Wojnie dwóch róż. Drugim znaczeniem symbolu jest kontekst luterański. Róża o podobnej formule graficznej stała się symbolem reformacji, a zarazem logiem większości kościołów ewangelicko-augsburskiech. W tym wypadku opatrzona jest ona również krzyżem pośrodku znaku. W filmie powiązany jest on z legendą jakoby Maria Magdalena brzemienna z Jezusem uciekła do Francji dając początek dynastii Merowingów.

2 komentarze:

 1. Witam. Zarówno historia (sama idea Reformacji, skutki w postaci rozłamu Kościoła,nade wszystko deprecjonowanie wagi i znaczenia Sakramentów Świętych w kościołach protestanckich, politycznie i ekonomicznie wykorzystany przez magnatów niemieckich sam fakt przeciwstawienia się władzy kościelnej oraz masońskie źródła samego przewrotu itd. itp ) to tylko niektóre elementy które na wstępie winny nas zastanowić odnośnie inspiracji takiego podziału Ciała Chrystusa. Skądinąd wiadomo, ze Luter nie planował i nie chciał takiego podziału nie mówiąc już o tym, że sam Bóg Jezus Chrystus wzywał nas, wierzących w Niego - do jedności. Podział Kościoła na Katolicki, Prawosławie, i całe mnóstwo Protestanckich jest raną na Ciele Boga i zgorszeniem dla wszystkich ludzi. To już skutek. Przykład ze świata świeckiego: idee i plany ojców założycieli Unii Europejskiej i skutek w postaci "eurokołchozu" bez odniesień do Boga, chrześcijańskich źródeł Kultury Europejskiej i państwowości oraz odcięcie się od Tradycji i Moralności. Zbierając symbol "róży" jest może symbolem Reformacji ale na pewno jest zakamuflowanym (wcale nie bardzo), symbolem Masonerii, czyli czcicieli szatana - pentagram. Niech nasz Pan i Bóg Jezus Chrystus ma nas w swojej opiece.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. róża Lutra została opracowana w pierwszej połowie XVI wieku, a pierwsze loże masońskie powstawały ponad sto lat później - pod koniec XVII wieku, w jaki więc niby sposób godło Reformacji mogłoby być "zakamuflowanym symbolem masonerii"? :D już samo to wystarczy, żeby dowieść bezsensowności powyższego komentarza.

   a co do "podziału Ciała Chrystusa" to co najmniej taka sama odpowiedzialność za to ciąży na papistach, którzy doprowadzili do stopniowego odchodzenia od Dobrej Nowiny, zastępując ją odpustami, pobożnością uczynkową itd. a wcześniej przyczynili się do wielkiej schizmy, kiedy to jeden patriarchat zachodni [Rzymu] odłączył się od czterech starożytnych patriarchatów wschodnich [Konstantynopolu, Aleksandrii, Antiochii i Jerozolimy].

   Usuń